دکتر نظر افضلی

آرشیو

پیوندهای ویژه

نظر سنجی

بنظرشما اکثریت مجلس دهم:

View Results

Loading ... Loading ...

ما را دنبال کنید

ضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: خسارات سیل به اراضی نیشکر استان خوزستان، کشور را با کاهش تولید شکر به میزان ۵۰۰ هزار تن مواجه می‌کند.

🔶 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: خسارات سیل به اراضی نیشکر استان خوزستان، کشور را با کاهش تولید شکر به میزان ۵۰۰ هزار تن مواجه می‌کند.

🔶 نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت شکر در بازار طی روزهای اخیر، گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از نیشکر کشور در استان خوزستان تولید می‌شود وقوع سیل اخیر در این استان، کاهش تولید شکر را به همراه دارد.

🔶 نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته با توجه به میزان کشت نیشکر، تولید داخلی شکر قابل قبول بود و در این زمینه مشکلی وجود نداشت، تصریح کرد: خسارات سیل به اراضی نیشکر استان خوزستان کشور را با کاهش تولید شکر به میزان 500 هزار تن مواجه می‌کند.

🔶 این #نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کسری شکر در کشور باید از طریق واردات تامین شود تا در ادامه با مشکلات بیشتری مواجه نشویم، ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اینکه شکر در میان کالاهای اساسی قرار داد واردات آن با ارز 4 هزار و 200 تومانی صورت می‌گیرد.

🔶 عضو کمیسیون #کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از کمبود #شکر در کشور را می‌توان از طریق کشت محصولات جایگزین مانند چغندرقند جبران کرد، گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر با تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی اقدام به واردات داشته باشد زیرا شکر با قیمت هر کیلوگرم 10 هزار تومان قابل قبول نیست.

🔶 نماینده مردم #نهبندان و #سربیشه در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قیمت سایر محصولات در بازار افزایش قیمت شکر برای معیشت اقشار پایین دست و متوسط جامعه مشکل ایجاد می‌کند.

👆👆👆👆👆👆👆👆متن مصاحبه دکتر افضلی با خبرگزاری خانه ملت در تاریخ 21 اردیبهشت 98 پیرامون شکر و قیمت آن

اشتراک

دیدگاه بگذارید

avatar