دکتر نظر افضلی

آرشیو

پیوندهای ویژه

نظر سنجی

بنظرشما اکثریت مجلس دهم:

View Results

Loading ... Loading ...

ما را دنبال کنید

مصاحبه دکتر افضلی با خبرگزاری تابناک پیرامون نرخ های روز پیاز و سیب زمینی و دلایل این موضوع

🔴 مصاحبه دکتر افضلی با خبرگزاری تابناک پیرامون نرخ های روز پیاز و سیب زمینی و دلایل این موضوع
13 فروردین 98
( لازم به ذکر است مصاحبه فوق در مورد بررسی گرانی قیمت پیاز و سیب زمینی بوده و طی آن با چند مسئول عالیرتبه مصاحبه شده است که در ذیل متن مصاحبه دکتر افضلی خواهد آمد. برای مشاهده و مطالعه گزارش کامل می توانید به سایت خبرگزاری مربوطه مراجعه فرمایید.)

🔶 نظر افضلی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و نماینده مردم نهبندان و سربیشه طی گفت وگویی با تابناک اقتصادی، ضمن تأیید این موضوع که در این ممنوعیت‌های صادراتی، باید صادرکنندگان و تولیدکنندگان را نیز در نظر گرفت، گفت: به هر حال هنگامی که در بازار داخلی با کمبود یک کالا مواجه می‌شویم دیگر صادرات معنایی پیدا نمی‌کند. باید در ابتدا مصرف داخلی را تنظیم کنیم و سپس اگر مازادی وجود داشت، این حق صادرکننده است که آن را صادر کند.

♦ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پاسخ به این پرسش که از نظر شما چقدر این ممنوعیت‌ها می‌تواند بر قیمت‌های داخلی محصولات کشاورزی از جمله پیاز تأثیر بگذارد گفت: قطعاً این ممنوعیت‌ها باعث می‌شود که بازار‌های داخلی مدیریت و تنظیم شوند و در نتیجه قیمت محصولات کشاورزی کاهش خواهد یافت. نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس در پایان صحبت‌های خود گفت: باید در زمینه کالا‌های کشاورزی قانونمند عمل شود و این طور نباشد که هر آنچه تولید می‌شود صادر شود و یا این طور نباشد که صادرات آن همیشگی ممنوع اعلام شود. برای جلوگیری از این وضعیت باید برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد و میزان تولید و مصرف سالانه دقیق توسط نهاد‌های ذیربط مشخص شود.

اشتراک

دیدگاه بگذارید

avatar