دکتر نظر افضلی

آرشیو

پیوندهای ویژه

نظر سنجی

بنظرشما اکثریت مجلس دهم:

View Results

Loading ... Loading ...

ما را دنبال کنید

منطقه_ویژه_اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی نهبندان منطقه ویژه انرژی های نو سربیشه

منطقه_ویژه_اقتصادی
منطقه ویژه اقتصادی نهبندان
منطقه ویژه انرژی های نو سربیشه
♦️ مصاحبه دکتر افضلی با خبرگزاری خاورستان درباره آخرین وضعیت تصویب مناطق ویژه اقتصادی در مجلس
👈 5 بهمن 98
👇👇👇👇👇
🔶 هفتم شهریورماه سال گذشته نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات سه منطقه ویژه اقتصادی برای خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: این مناطق شامل دو منطقه ویژه عمومی در شهرستان‌های فردوس و نهبندان و منطقه ویژه انرژی‌های نو در سربیشه است که کلیات آن در صحن مجلس به تصویب رسید.

🔶 وی افزود: امیدواریم با توجه ویژه‌ای که به خراسان‌جنوبی صورت می‌گیرد در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات موجود بر سر راه این مناطق مرتفع شود و به‌زودی شاهد راه اندازی مناطق ویژه اقتصادی در استان باشیم.

🔶 نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: با توجه به این‌که مصوبه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی منتظر تأییدیه از سوی شورای نگهبان است. تاکنون دو مرتبه مصوبه به شورای نگهبان ارشال شده و هر دفعه به دلایلی برگشت داده شده است.

🔶 وی افزود: شورای نگهبان ایرادات و نواقصی در مفاد این مصوبه مطرح کرده و درخواست کرده مجدد نواقص بررسی و رفع و سپس به شورای نگهبان ارسال شود.

🔶 نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ایرادات مصوبه برطرف و برای سومین‌بار به شورای نگهبان ارسال شده، عنوان کرد: روز سه‌شنبه هفته گذشته در این خصوص در مجلس بحث و تبادل نظر شد که پیگیری‌های لازم جهت اخذ تأییده شورای نگبهان سریع‌تر انجام شود.

🔶 افضلی بیان کرد: مناطق ویژه مختص خراسان جنوبی نیست و قرار است در چند استان دیگر نیز راه‌اندازی شود.

🔶 وی اظهار کرد: راه‌اندازی مناطق ویژه در شهرستان‌ها زمینه‌ساز توسعه است و با توجه به ظرفیت‌های خراسان جنوبی و فعال‌بودن یک منطقه ویژه در استان می‌طلبد مناطق ویژه دیگری نیز در استان راه‌اندازی شود.

🔶 نماینده مردم #نهبندان و #سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌اندازی مناطق ویژه در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه تأثیر قابل‌توجهی بر اشتغال این شهرستان‌ها خواهد داشت.

🔶 وی با بیان این‌که ایجاد منطقه ویژه در نهبندان و راه‌اندازی انرژی‌های نو در سربیشه تأثیر بسزایی بر اشتغالزایی این شهرستان‌های مرزی و محروم دارد، اظهار کرد: مناطق ویژه اقتصادی با هدف جذب صنایع صادرات‌گرا می‌تواند با ایجاد شرایط مطلوب نظر تجار و سرمایه‌گذاران را جلب کند.

🔶 افضلی خاطرنشان کرد: امیدواریم با نظر مثبت شورای نگهبان هر چه سریع‌تر مصوبه ابلاغ و در تا پایان این مجلس نهایی شود.

اشتراک

دیدگاه بگذارید

avatar