دکتر نظر افضلی

آرشیو

پیوندهای ویژه

نظر سنجی

بنظرشما اکثریت مجلس دهم:

View Results

Loading ... Loading ...

ما را دنبال کنید

حضور نماینده مردم شریف شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به همراه بخشدار مرکزی نهبندان و ریاست اداره بنیاد شهید این شهرستان و مدیریت کمیته امداد نهبندان و هیات همراه در روستای گوجیکه .

♦️ حضور نماینده مردم شریف شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به همراه بخشدار مرکزی نهبندان و ریاست اداره بنیاد شهید این شهرستان و مدیریت کمیته امداد نهبندان و هیات همراه در روستای گوجیکه .

🔶️ مردم این روستا و روستاهای مجاور در حضور مسئولین شهرستان مشکلات خود را مطرح کرده و در جهت رفع آنها چاره اندیشی شده و در برخی موارد نیز مشاوره های لازم داده شد. اهم مشکلات روستا که در این جلسه گرم توسط اهالی آن بیان شده به شرح زیر است:

👈 در این روستا و 7 روستای مجاور مشکل آنتن دهی تلفن همراه وجود دارد.( در این راستا دکتر افضلی با اشاره به مکاتبات و پیگیری های خود در سطح وزارت ارتباطات و همچنین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار داشت که موضوع تحت پیگیری قرار خواهد گرفت تا این مشکل هرچه زودتر مرتفع شود. افضلی با اشاره به برنامه زمان بندی داده شده از سوی اداره کل ارتباطات استان اظهار داشت تا پایان شهریور سال جاری باید موضوع آنتن دهی تلفن همراه و همچنین اینترنت در اکثر مناطق حوزه انتخابیه به حد مطلوب برسد.

👈 برق رسانی به روستای کوجین_سفلی

👈 احداث یک بند خاکی ویا سد در بالادست روستا چراکه بارندگی در منطقه #شاهکوه موجب سیل در روستا می شود. در این راستا قبلا سازه سنگ و ملات ( گابیون) در بالادست روستا احداث شده که با توجه به جوابگو نبودن این سازه نیاز است بند خاکی و یا سد تغذیه ای در بالادست روستا احداث شود تا هم خطر سیل از بین رفته و هم موجب تقویت آب قنات در روستا شود.

🔴 رئیس مجمع نمایندگان استان در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در مجلس شورای اسلامی، مذاکرات حضوری با وزاری مختلف و مسئولین بالادستی کشور و همچنین مکاتبات با آنها عنوان داشت که در سال های اخیر شهرستان های نهبندان و سربیشه مورد توجه مسئولین رده بالای کشور در جهت محرومیت زدایی قرار گرفته در حالیکه در گذشته چنین نبود. افضلی ادامه داد: در سال 78 شاهد سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان بودیم و در نتیجه این سفر پرخیر و برکت در سال 81 کلیات طرح توسعه نهبندان در هیات دولت مصوب شده و مقرر شد در قالب یک برنامه 10 ساله با تزریق 60 میلیارد تومان در راستای محرومیت زدایی از منطقه اقدام شود. اما متاسفانه این طرح به مرور از جداول اعتبارات کلان استان حذف شد و اعتبار آن نیز تخصیص داده نشده و بیش از 70 درصد آن اجرایی نشد و انگار بحث محرومیت زدایی از سربیشه و نهبندان در سطح ملی فراموش شده بود. از سال 95 و در مجلس شورای اسلامی پیگیری های متعدد انجام شد و خوشبختانه این طرح مجددا احیا شده و در دو سال گذشته در مجموع 30 میلیارد تومان به دو شهرستان در قالب طرح توسعه و مضاف بر بودجه های استانی تزریق شده است. اما این مبالغ ناچیز بوده و برای محرومیت زدایی از منطقه نیازمند بودجه ویژه و کارجهادی هستیم که برای اختصاص بودجه ویژه نیز مکاتباتی شده و پیشرفت هایی حاصل شده و در زمینه کارجهادی نیز بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و قرارگاه پیشرفت و آیادانی را با مذاکرات در سطح بالا توانسته ایم به منطقه آورده و ان شاءالله با شروع فاز اجرایی این نهادها و تزریق بودجه شاهد شکوفایی اقتصادی و رفع نسبی محرومیت در منطقه خواهیم بود.

♦️ روابط عمومی دفتر دکتر افضلی ( نماینده مردم شریف شهرستان های نهبندان و سربیشه و رئیس مجمع نمایندگان استان)

اشتراک

دیدگاه بگذارید

avatar